kobieta stosująca rolki trawy na podwórku

Trawnik z rolki. Czym charakteryzuje się trawa z folii?

Trawnik z rolki staje się coraz popularniejszym wyborem dla osób, które pragną uzyskać szybkie i efektywne rezultaty w modernizacji zieleni wokół swego domu czy biura. Nie bez powodu trawa na folii to nowoczesne rozwiązanie, które oferuje idealnie gęsty i zielony trawnik od samego początku. Sprawdźmy więc czym charakteryzuje się ten sposób tworzenia trawnika.

Szybkość i wygoda montażu

Trawnik z rolki największe uznanie zdobywa za niezwykłą prostotę i szybkość montażu. Sama trawa jest produkowana na specjalnych plantacjach, gdzie przez około 18-24 miesiące rozwija się, nawadniana, systematycznie przycinana, aż uzyska odpowiednią gęstość. Po tym czasie trawa jest ścinana wraz z niewielką warstwą gleby, zwijana w rolki i dostarczana do klienta. Przygotowany w ten sposób trawnik można już po pierwszych pracach gruntowych układać na swojej posesji.

Po okresie adaptacji, trawnik z rolki jest gotowy do użytkowania już po około 6 tygodniach, co umożliwia optymalne wykorzystanie czasu podczas renowacji ogrodu, zamiast budowy zieleni od podstaw. Zaledwie kilka tygodni wystarcza, aby roślinność osiągnęła maksymalną murawę twardości.

Mniejsze ryzyko chwastów i problemów zdrowotnych

Zaletą jest fakt, że trawa na folii, bezpośrednio od producenta trawy z Warszawy, jest wolna od chwastów. Dzięki starannemu prowadzeniu plantacji oraz precyzyjnemu przycinaniu i nawożeniu, konkurencyjne rośliny nie mają szans się rozwijać. Trawnik jest zawsze identyczny pod względem gęstości, jakości trawy i koloru. Wysoka jakość gleby zapewnia również lepsze warunki do wzrostu – występuje mniejsze ryzyko chorób i szkodników.

Ponieważ rośliny są przyzwyczajone do systematycznego nawadniania i nawożenia na plantacji, ułatwia to dalszą pielęgnację w docelowym ogrodzie. Jeśli będziemy się trzymać zaleceń producenta, podlewanie, nawożenie i dbanie o trawnik nie będzie sprawiało problemów. W rezultacie uzyskujemy od samego początku piękny, równomierny dywan zieleni, który z pewnością będzie prezentował się efektownie zarówno na działce prywatnej, jak i w przypadku terenów użyteczności publicznej